יומני החופש הגדול 2015 – לסיכום

2.9.15
זהו.. החופש הגדול הסתיים, הילדים במסגרות.
הגדולים, #1 וגם #2 חזו למסגרות שלהם, שנה אחרונה בבית הספר היסודי, עכשיו הם "בוגרים", נותנים להם להנות מההגדרה הזו בדיוק לשנה אחת כי בשנה הבאה הם כבר יהיו "הירוקים" של החטיבה הצעירה, אבל עד אז, הם מקבלים אחריות כמו משמרות זהב, וליווי של תלמידי כיתות א' הרכים בשער בית הספר לטקס המרגש..
האמצעית, הנסיכה שלי הקטנה #3 עלתה לכיתה א'.. ילדה קטנה ותיק גדול (של אלזה ואנה) שיושבת על הכיסא עם הטוסיק הצנום ולומדת לקרוא ולכתוב ולצבוע ולגזור אותיות ולהדביק אותן מול התמונה המתאימה..
הקטן שלי , #4 נכנס לטרום חובה, למזלו ולטובת הסביבה הוא נכנס לגן עם ילדים שהוא מכיר עם סייעת וגננת שמלוות אותי כבר 7 שנים, הגדולים שלי היו אצלן, האמצעית שלי הייתה אצלן ועכשיו במן קטע מרגש הקטן שלי סוגר שם את הרצף, מרגש ומשמח באותה נשימה כי הן שתיהן מדהימות ומוצלחות !

20150901_065507

כמה ימים אחורה, יום שישי, הוזמנו להפנינג סגירת החופש הגדול בנחשונית, שזה בערך כמו בית שני שלנו, הופיעה מיכל הקטנה שמצליחה לרתק את הקטנים ואת האבות שלהם בכל פעם מחדש, וכדי לא לקפח את האמהות, עלה לבמה להופעה של כמעט שעה משה פרץ, האיש והאגדה.

הילדים נהנו ובגלל ההכרות המעמיקה עם המתחם הענקי הזה, ואיזה מזל שזה כך, הם הרגישו ממש חופשיים ללכת ולחזור לבד, מה שפינה לי זמן לטבילה ממושכת בבריכה המפנקת.
המקום היה מלא , כל הכרטיסים נגמרו כבר כמה ימים לפני והרבה מאוד חברות שלי הצליחו להשיג כרטיסים בדקה האחרונה , מפה לשם, היינו איזה 50 חבר'ה שם..
את המשך הסופ"ש העברנו בבטלה מבורכת והרבה מנוחה..

את יום שני, היום המבורך .31.8.15 התחלנו בחיוך שלי ,כי התחושה שהנה מחר החופש נגמר פיזרה בי גלים של עונג..
את הבוקר פתחנו בסרט בסימנה סיטי בכפר סבא, האולמות חדשים ומרווחים, כשביקשתי בכניסה בוסטר לילדים הקטנים נאמר לי שאין צורך כי האולמות מסודרים ככה שהכסאות ממול לא מסתירים.. הייתי קצת סקפטית כי לא נתקלתי בזה קודם שילד בן 4.5 ישב על כיסא ולא יסתירו לו .. אבל כמה נעים היה לגלות שאכן הכסאות מסודרים ככה שגם הגמד הקטן ישב בנחת על הכסא ולא הסתירו לו . מגיע בהחלט שאפו ענקי למתכנני האולמות כי היה מורגש שנתנו תשומת לב גם לקטנטנים שלנו.

סרט
הסרט בו צפינו היה "המסע לעולם המינימיקים" מיקמק_הסרט
זהו סרט האנימציה הממוחשבת הישראלי הראשון באורך מלא שיצא לאקרנים .
מתוך ויקיפדיה : מיקמק סיטי, העיר שבה חיים מקס השובב והאמיץ, זואי המתוחכמת, ג'ימבו הפזיז וסאני הגאון. הצלע החמישית של החבורה שלהם היא חיית המחמד שלהם – אלביס, מינימיק קטן.

הסיפור מתחיל בבוקרו של היום החשוב ביותר במיקמק סיטי, יום המינימיקים השנתי בו מגיעות ביצי המינימיקים החדשות וכולם מחכים בהתרגשות לרגע בקיעת הביצים והאימוץ. במהלך החגיגות פוגשים גם חבר ילדותם, קיפ, שמגיע בחללית מכוכב המינימיקים כדי ללוות את הביצים. קיפ וסבתו חיים בכוכב המינימיקים ואחראיים לשלומן של הביצים, עד שמגיע זמנן לבקוע.

יום המינימיקים השנתי הוא יום חג לכל מיקמק באשר הוא, חוץ ממיקמקית אחת שלא יכולה לסבול את המינימיקים: הגברת מיקיאוולי, האישה העשירה והחזקה במיקמק סיטי. היא רוקחת שיקוי שהופך את היום השמח ליום בו מיקמק סיטי נמצאת בסכנה.

מכך החבורה נקלעת להרפתקה יוצאת דופן

עכשיו קצת חוו"ד:
אז ככה, הגדולים שלי , 6.5 ותאומים בני 11 ישבו מרותקים אבל ממש מרותקים לכל אורך 96 דקות הסרט. הציון שלהם : היה מהמם! מעלף! יפה!!
הקטן, זה שדאגתי שיסתירו לו ואיך יראה וזה , ישב את השעה הראשונה ממוסמר לכיסא מחוזק בשישיית תפוצ'יפס , ( לא מדברים על ערכים תזונתיים בחופש!) ואחרי שעה , או לחילופין כשהסתיימה האריזה האחרונה של התפוצ'יפס, הוא התחיל להשתעמם, לקום ובעיקר הכריז בקול ( במיוחד ברגע השקט בסרט) שהוא כבר רוצה ללכת הביתה ושנמאס לו. ברוך בורא הסמארטפונים וממציא אפליקציית "הכן את אלזה לטקס ההכתרה" וגם חצי השעה האחרונה עברה .
הציון שלו : לא יפה, היה לי משעמם.
אני לאורך הסרט נהניתי לראות את הגדולים מרותקים , אך חייבת לציין שאותי הסרט שיעמם נורא.
לסיכום- זה סרט מוצלח מאוד לילדים מעל גיל 6 , ובעיקר כי זה סרט שלא חבל שאפסיד, ובמחשבה שנייה הייתי יכולה להכניס את השלושה הגדולים לסרט וללכת לשתות קפה עם חברה שעה וחצי ולתת לפיצי להשתולל בג'ימבורי בנתיים.

אחרי הסרט –פיצה כמובן, והופ אנחנו בדרך הביתה. פיצה

לסיכום יומני החופש הגדול..
היה חופש ארוך, אבל עשינו הרבה דברים מהנים ביחד, פארק מים שהוא בית שני, בקולנוע היינו כמה פעמים , הקאנטרי שליד הבית גם זכה לראותנו מלא פעמים, הצגות, קניון, מזגן חופשה משפחתית, חברים באים חברים הולכים, והחוויה בסופו של דבר היא איזה קטע, הנה זה נגמר כ"כ מהר..

גם השנה הבטחתי לעצמי לחסוך כל חודש קצת כדי להגיע ליולי-אוגוסט עם סכום שיאפשר לי לפנק אותם שוב בחופשה, בילויים ובעיקר קייטנות ..
נתראה בשנה הבאה ביומני החופש הגדול!

אודות דנה אדוט