מיה ונעמה בזמן איכות

פוסט צרכנות

פתאום זה מכה בי , האמצעית שלי בת חמש.

כילידת פברואר , היא תיכנס לכתה א' בגיל שש וחצי , מה שאומר , שבתום השנה הנוכחית , נותרת לה שנה אחת בגן חובה ואז זהו – בית ספר.

עכשיו בית ספר כיום – זה לא מה שהיה פעם.
בתקופתי, הגענו לבית הספר בשביל ללמוד, לא ככה ? היו לנו חוברות , "אלפי" למי שזוכר , והשיעורים האינטראקטיביים היו מול התוכנית הסופר אטרקטיבית  – "בלי סודות."
(טוב 27 שנים עברו , זה לא הולך ברגל..)

כיום המצב שונה לגמרי !
הילדים מגיעים לבית הספר כדי לתרגל , וכמעט כל תהליך הלמידה נעשה בבית.
מה הכוונה ?
הקניית החומר הנלמד נעשית בבית הספר, תרגול בבית ולמחרת בדיקת החומר.
כמה פשוט .
עאלק.
מערכת החינוך גוזרת עלינו סוג של קופון – מלמדים יותר ( כאילו ) ואנחנו , ההורים במקום ליהנות אחה"צ עם הילדים נאלצים לתרגל עם הילדים את החומר הנלמד בכיתה.
היום אמא, היא גם מורה פרטית , ואם היא לא מורה , היא על תקן שוטרת , ואם לא שוטרת , אז היא סתם "אמא לא משקיעה" והיא "לא מעורבת" והיא " מתעסקת בשטויות עם הילדה" וכך יוצא שכל אחה"צ מסתובבים סביב למידה .
כאילו ש 8 שעות למידה לילדה קטנה ורכה בת 6  , זה לא מספיק, אני צריכה גם לשבת איתה אחה"צ??
כיום – כבר בגן, הם לומדים אותיות , וצליל פותח וסוגר , והגננת שולחת בכל שבוע את תוכנית הלימוד לשבוע הקרוב , אולי מתוך ציפייה שנתרגל בבית גם ?
לא יודעת.
אותי זה מרתיח! (וחמותי שתחיה תגיד – לכי תשתי מים קרים !)
אני שולחת ילדה לגן/בית הספר כדי שתלמד שם. לא כדי שתחזור עם עומס מטלות הביתה.

אבל ככה זה היום , ואין הרבה איך לשנות את זה  , ואולי בזכות הפוסט הזה שי פירון יעשה משהו  , כל דבר שהוא עם תוכנית הלימודים האינטנסיבית של הגיל הצעיר הזה , כיתות א.
עד שיעשה משהו , הדרך הכי טובה שלנו האמהות זה לרשום את הילדים בגיל 5 כבר לחוגי העשרה, הכנה לכיתה א' , או לרכוש להם חוברות ולעשות איתם בבית, שזה בוודאי יוצא פחות יקר ויותר אישי.

לאחרונה יצא לי להתנסות במארז הסוד של מיה.
הסוד של מיה הוא אתר לילדים מבית מטח   , בדיוק לגילאי הגן ותחילת גיל בית הספר ,3-7, אלו שעוד ממש טיפונת יהפכו לתלמידים מן המניין  , ויכנסו לעומס המטלות.
באתר ניתן למצוא את כל מה שצריך כדי להבטיח שהילד לומד את מרכיבי השפה, חשבון, אנגלית, מוסיקה, יצירה, דפי צביעה, סיפורי תנ"ך נבחרים.
הילד נפתח לעולם עשיר שמפתח את הדמיון ומקנה לו כישורים מוטוריים ותפיסתיים שיכינו אותו למחר, וליום בו יהפוך לתלמיד.

רוצים להציץ לאתר? הנה, פה.

אני קיבלתי להתנסות את המוצרים הבאים :
משחק קופסא מאותיות למילים – משחק בו הילד לומד מילים חדשות בעזרת התמונות עם כרטיסיות צבעוניות וציורים מקסימים.מתאימים אותיות לציור שבכרטיס,ובעל מספר רמות קושי.

סוד4

2 חוברות הפעלה – המספרים שלי , ואותיות מצלצלות. מהיופי בחובות האלה – שיש הסבר להורים איך לעזור לילד להפנים את החומר, ממש מנחים את ההורה איך להצביע ומה להגיד כדי שתהליך הלמידה ימשיך ברצף ולא יפגע.

סוד1סוד2

קיבלתי גם ספר שנקרא "התזמורת של סבתא אלישבע"  ,המלווה גם בדיסק שמע שמנגנים אותו במקביל ואז נשמעים הצלילים של כלי הנגינה בצורה המקורית שלהם.

אח"כ יש שילוב ומשחקים עם הצלילים , מאוד מאוד מיוחד!

למעשה כל החבילה כולה היא מוצרים נלויים לאתר עצמו שבו מתרחשת מרבית הלמידה .
אצלי הקטנה ישבה מרותקת בעיקר לסרטונים של הסוד של מיה , שאותם היא מכירה מערוץ ניקולודאון.
אני מקווה שהיא תמצא עניין גם בלימוד האנגלית למשל שיש שם קטגוריה שלמה של אנגלית קלה קלה לקטנטנים ..

בקיצור, הסוד של מיה הוא אתר אינטרנט מאוד מוצלח ומאוד קל לתפעול, ישנם גם מוצרים נלווים שאצלי הוכיחו את עצמם מאוד יפה.
כדאי להכנס ולהתרשם, ישנו מדור נפרד ל"אורחים" שנותן טעימה משלל הפעילויות  , למרות שבעלות מאוד סמלית של ההרשמה לאתר , מקבלים הרבה יותר אל  מול התוכן החינמי.
הצלחתי למצוא את האיזון בין התוכן החינוכי שיכין אותה לכיתה א' ובין בילוי משותף ויצירתיות בלתי מתפשרת, כולל שיתוף של שאר הילדים , שזה בכלל חמש דקות של גן עדן בבית..

הסוד של מיה מבית מטח , מאוד מומלץ!

אודות דנה אדוט