לאמא באהבה

 

למרות שאני כבר בן 5 היום, ואני כבר מכיר ומזהה וכותב ומשיים את כל האותיות, ולמרות שאני כבר עושה את צעדי הראשונים בקריאה וכתיבה , עדיין לא פתחתי בלוג, ולכן אני אצטרך להשתלט על האתר שלך, ולהעלות פוסט יומולדת.
אז את מוכנה?
אני אכתיב לך, את תקלידי.

אמא שלי
לפני 5 שנים הגעתי לעולם, לא בהפתעה גדולה כי הניתוח היה מתוכנן, אני את ההפתעה שלי עשיתי לך למעשה 9 חודשים קודם.
כזה אני, טיפוס מפתיע.. אני יודע שאת מתה על זה , ובאופן כללי את מתה על כל דבר שאני עושה, שלא תחשבי שאני לא יודע שאת מתפוצצת מצחוק כשאני "מפריח יונים" , ואם כבר להתמוגג, אז תקשיבי, נכון שאני באמת מתקדם מאוד מבחינה התפתחותית, ואני לומד מאוד מהר, ואני סקרן ונבון , אני יודע את כל זה .. את לא באמת חייבת להגיד לי "וואיי יואבי כמה אתה חכם!" בכל פעם שאני פותר איזה תרגיל בחשבון פשוט.. בסדר?
מספיק שאני זורם איתך כשאת אומרת לי לנגב את הלחיים כי השכל כבר נוזל לי מהאוזניים , וזה מצחיק גם אותי וגם אותך, אבל בואי נשאיר את הצחוקים במסגרת הזאת… אני כזה כי אני כזה, בורכתי.
ואם זה טוב לי אני אמשיך, ואם יפסיק לעניין אותי אז זה גם בסדר, אני יודע שאת תאפשרי לי למידה בכל מצב ואני מעריך אותך על זה!
אני אוהב כשאת נותנת לי את המרחב שלי, משום שזה מאפשר לי לבדוק את הגבולות שלי בידיעה שאת תמיד שם בשבילי כשארצה .

בואי נבדוק גבולות. אני אטפס ממש למעלה, ואת תעמדי למטה ותזיעי בידיים

בואי נבדוק גבולות. אני אטפס ממש למעלה, ואת תעמדי למטה ותזיעי בידיים

חברות אמתית ,אינטליגנציה רגשית וחלב סויה

אמא,
אני יודע שענייני האלרגיה שלי לחלב כבר לא מטרידים אותך, פשוט למדת להתמודד עם זה , ואחרי 5 שנים כבר די הפנמת שחלב סויה צריך קבוע בבית.
אני אוהב לשבת עם האחים שלי בשבת בבוקר ולהרגיש כמו כולם כשאני מקבל צלחת קורנפלקס עם חלב, ואת תמיד שולפת לי חלב סויה או שיבולת שועל מהמקרר, ואני מרגיש מיוחד.
אז תודה על זה אמא..
לפעמים אני מוציא אותך מדעתך, נכון ?
אבל תכלס אמא, בואי רגע נפתח את הקלפים על השולחן, בסופו של דבר, חוץ מהעובדה שיש לי קוצים במקום שעליו צריך לשבת, אני בסופו של דבר ילד טוב.
אני אוהב אותך, ואני מבקש סליחה כשאני מבין שעשיתי טעות, אני מלטף ומחבק וחומל כל אדם באופן כללי, אני רגיש לשינויי מצב הרוח של הסובבים אותי, קוראים לזה אינטליגנציה רגשית…
אני יודע שאני החבר הכי טוב שלך ושאת החברה הכי טובה שלי ,לא בגלל שאת אומרת לי את זה בערך מגיל שנה, בגלל שבאמת בנקודת הזמן הזו , בגיל 5 ,העולם שלי מסתובב ונמדד ע"י מי חבר שלי ומי לא.
אז את כן.
את החברה הכי טובה שלי .
תביני, יהיה איזשהו שלב בהמשך שבו החבר הכי טוב שלי יהיה מהכיתה או מהשכונה או מהחוג, ויכול להיות שמתישהו החברה הכי טובה שלי תהיה ילדה מבית ספר אחר שאני פוגש בתנועת הנוער, אל תיעלבי אמא, את נותנת לי כרגע את הכלים , ויבוא היום ואצטרך להשתמש בהם, גם אם זה לא מולך, אלא מול הסביבה הפרטית שלי.. אבל עד שנגיע לזה.. בנתיים זו את..
את החברה הכי טובה שלי.

אני אוהב להביא לך מתנות קטנות מן הטבע. לפעמים זה שבלול, לפעמים זית מהעץ ולפעמים פרח.. העיקר שתחייכי

אני אוהב להביא לך מתנות קטנות מן הטבע. לפעמים זה שבלול, לפעמים זית מהעץ ולפעמים פרח.. העיקר שתחייכי

אהבת אמת, ודירה מחולקת 
אני מקשיב בשקיקה לסיפור הלידה שלי וכשאת מספרת שהייתי היפראקטיבי עוד בבטן, עד כדי כך שאפילו מוניטור לא הצליחו לעשות לך, אני מתפוצץ מצחוק, אני מחבק אותך וחושב על כל הפעמים כשאנחנו קוראים יחד סיפור.
אני יושב עלייך ומקשיב בעניין, אפילו שאת לא אוהבת שאני מתפרץ בשאלות באמצע הסיפור, את תמיד עונה לי בסבלנות, כמו למשל בעץ הנדיב, שזה הסיפור את הכי אוהבת, אני תמיד שואל אותך למה העץ קורא לילד "ילד" כשבעצם כבר רואים שהילד הופך לנער ולאיש בוגר ואפילו כשהוא כבר סבא , העץ עדיין קורא לו "ילד".
את הסברת לי שכשאוהבים מכל הלב לגיל אין שום משמעות, והילד הזה תמיד יהיה הילד של העץ, כמו שאני תמיד אהיה הילד שלך. גם כשאני אהיה ממש גדול, אפילו כשיהיו לי ילדים משלי.
אני אוהב לשאול אותך את זה שוב ושוב כי אני אוהב לשמוע אותך נרגשת כשאת מספרת , ואיך העיניים שלך בורקות כשאת מסבירה לי שוב ושוב בסבלנות מה זה "ילד" בשבילך. כי אני מבין שאני הוא הילד הזה בשבילך.
אני שואל אותך שוב ושוב למה ב" דירה להשכיר" אומרים שיש 5 קומות במגדל, אבל בעצם מצויירות רק 4.
אני נהנה להקשיב לך כשאת מפליגה בחלומות שאולי יש שם דירה מחולקת או קומת גלריה, ואני לומד ממך המון , ואח"כ מפזר את הפנינים האלה סביבי וכולם מתפעלים כמה אני חכם ונבון ..
הכי אני אוהב כשאת רודפת אחריי בכל הבית ומאיימת לאכול לי את הטוסיק, אני צוחק מכל הלב, מתגלגל על הרצפה, נותן לך להשיג אותי כי אני רואה שכבר אין לך כוח ולמרות שיש לי עוד מלא,אני מוותר לך, כי אחרי שאת נוגסת לי בטוסיק את מוציאה קוצים דימיוניים מהפה ואומרת לי "יווו אכלתי לך את כל הקוצים מהטוסיק!"
זה מצחיק אותי, ואנחנו מתנשקים. אנחנו תמיד מתנשקים.

אנחנו תמיד מתנשקים. תמיד

אנחנו תמיד מתנשקים. תמיד

בימי שישי כשאנחנו הולכים לישון צהריים ביחד, אני מנשק אותך ומחבק אותך ומניח עלייך רגל לפעמים גם את שתיהן, ואומר לך שאני אוהב אותך וכמה כיף לי לישון איתך ביחד. את תמיד מחייכת ומנשקת אותי בחזרה ואומרת לי שזה השיא של השבוע שלך. הרגע הזה איתי. ואני יודע שאת אומרת לי אמת, כי יש לך מן חיוך כזה של נחת..
אני מלטף לך את הגב עד שאת נרדמת, ורק אז אני נרדם גם.. לפעמים נדמה לי שאת עושה בכאילו, אבל אני עייף מידי כדי לבדוק..

יש מצב שאת ערה למרות שאני בטוח שנרדמת?

יש מצב שאת ערה למרות שאני בטוח שנרדמת?

אמא שלי, היום זה היומולדת שלי אומנם, אבל לכל ילד שחוגג יומולדת יש אמא שחוגגת גם, ואני רוצה לאחל לך שפשוט הכל ימשיך בדיוק ככה. לא הייתי משנה דבר.
את האמא הכי טובה שיכולה להיות לי , תודה שאת מה שאת בשבילי.
אוהב אותך עד השמיים ובחזרה .
יואב שלך

אני כבר בן 5!

אני כבר בן 5!

 

אודות דנה אדוט