הסיפור המופלא של נ'

את נ'( הפרטים המלאים שמורים במערכת) הכרתי דרך חברה משותפת.

הסיפור שלה , הדהים אותי, ובעצם נתן לי הצצה לחלק הזה במוח של כל אמא, שמעלה ( בעיקר בהריונות!) את המחשבה מה אם..?

concept-pic-woman-baby

אנחנו חוגגות את ההריון, שני פסים על המקלון, בדיקות מקיפות בכל טרימסטר בדיקות דם, בדיקות גנטיות, מדדים חיוניים אולטרא סאונד ומעקבים , וכל זה בפחות מ9 חודשים ואז, לידה והשמחה גדולה, נולד ילד בריא, הלוא כל ההריון בדקנו ודאגנו שהעובר בבטן שלנו בריא ומתפתח, נכון?

אז לא..

יש מחלות גנטיות שלא נבדקות במסגרת הבדיקות הגנטיות הרגילות ואף המורחבות שנעשות במהלך ההריון. ככה התחיל סיפורה של נ', שעשתה בדיקות גנטיות, הריון שני, הכל תקין לכל אורך ההריון , גם הלידה – הכל תקין ,תודה לאל, נולד תינוק מקסים וחייכן!

ואז התחיל הסרט הרע שלנו 

קצת אחרי שנולד הבחינו הרופאים בבעיה באחת מגפיו והמליצו לעשות סדרת בדיקות גנטיות בבית החולים. משם האבחנה לא איחרה להגיע, לתינוק החייכן והמקסים יש מחלת דם, אנמיה נדירה שפוגעת בתהליך התקין של ייצור כדוריות הדם, דבר שעלול להוביל ללוקמיה.

החיים כמו שאת מכירה אותם, משתנים בשנייה, מקצה לקצה, ועדיין הייתה לנו אמונה שהדברים יסתדרו ושאנחנו את הילד שלנו נציל ויהי מה. אנחנו לא מוותרים על המשפחה שלנו!

לאחר כשנתיים , כאשר הגיע הרגע וספירות הדם שלו הולכות ונהיות נמוכות מפעם לפעם והגיע זמן ההשתלה של מח עצם, חיפשנו בכל המאגרים, בארץ ובחו"ל , נבדקנו אנחנו וכל בני המשפחה ,ולא נמצאה התאמה של 100%

אנחנו לא מוותרים !

לא ויתרנו, המשכנו לבדוק עוד ועוד אפשרויות , עד שעלה הרעיון ע"י ד"ר ברוך פלדמן, מנהל יחידתה־PGD המולקולרי במכון הגנטי בתל השומר , לבצע תהליך של הפריה מלאכותית באמצעות טכנולוגיה של אבחון גנטי טרום־השרשה או בקיצור : PGD הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת בדיקה של העובר במעבדה — בטרם הוחזר לרחם אמו והשתרש. כך יכלו הרופאים להבטיח שהאח או האחות שייוולדו יתאימו בדיוק לצורכי השתלת מח העצם שלו ויוכלו להציל את חייו. כמובן שלאחר הלידה ישמרו גם תאי הגזע מדם טבורי בטבורית לצורך השתלת מח עצם עתידית לנ' ובעלה נולדה תינוקת נהדרת, שהגיע במטרה לעזור לאחיה הגדול והחולה ,והיא אכן עשתה זאת.

 

בזכות תאי הגזע מדם טבורי שנשמרו הצליחו להציל את חייו וכיום , למרות הבדיקות התקופתיות ומעקב הרפואי הצמוד, הוא ילד בריא ושמח שחולק את חייו עם אחות מקסימה שהיוותה תוספת מבורכת למשפחה וגם התורמת היחידה עם 100% התאמה.

ההמלצה שלי שווה יותר מאלף פרסומות 

 

כיום אני מציעה לכל אמא לשמור דם בטבורית, אין לי ספק שעל אף העלות שכרוכה בתהליך הזה של שמירת דם טבורי , זה מה שבסופו של דבר הציל לבן שלי את החיים , ובירך אותי בילדה מדהימה!

 

 

!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n;
n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,
document,'script','//connect.facebook.net/en_US/fbevents.js');

fbq('init', '349484538588918');
fbq('track', "PageView");

אודות דנה אדוט